Vladimír Dobeš

Co ve škole dělám

V současnosti zajišťuji širší vazby fungování školy, kontakt se školami a odborníky v zahraničí. Pracuji i jako jeden z externích expertů – dobrovolníků.

Vzdělání a studia

Po gymnáziu (Soběslav, 1980) jsem vystudoval strojní inženýrství (ČVUT, 1985), environmentální management (Univerzita v Amsterdamu, 1993) a kurz kreativní pedagogiky (DAMU, 2013). V současné době dokončuji doktorát na Institutu pro environmentální průmyslovou ekonomii při Univerzitě v Lundu (IIIEE ve Švédsku).

Profesní zkušenosti

Dlouhodobě se věnuji vzdělávání dospělých a praktickým projektům v oblasti prevence průmyslového znečištění v ČR a jako expert OSN i v zahraničí. V roce 1994 jsem založil České centrum čistší produkce, které vedu jako součást platformy pro udržitelnou spotřebu a výrobu EMPRESS.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Jsem ženatý, mám 4 děti (dvě velké dcery a mladší dvojčata). Zajímám se o fungování komunit a místní projekty (v letech 2006-10 jsem byl starostou obce Zákolany). Mám rád přírodu a hudbu (v letech 1982 – 1992 jsem vystupoval jako folkový zpěvák).

Proč projekt Donum Felix

K založení Donum Felix mě přivedl můj zájem o efektivní způsoby učení a potřeba zajistit vlastním dětem vzdělávání, které jim umožní rozvinout vlastní potenciál. V této oblasti mi je inspirací má žena Lucie, se kterou jsem v roce 2013 spoluzakládal společnost Koventina s cílem šíření respektujícího přístupu mezi lidmi v prostředí rodiny, školy a firmy.

vladimir.dobes@donumfelix.cz