Veronika Holotová

Co ve škole dělám

Zajišťuji administrativní a ekonomický chod školy – ovládám magii byrokratického světa, krotím neposedná lejstra a nejrůznější výkazy. Pokud zbývá čas, ráda s dětmi prostě jen jsem, naslouchám jim, vnímám je s otevřeným srdcem, učím se od nich i s nimi. Také šířím svou nakažlivou dobrou náladu a optimismus.

Vzdělání a studia

Po základní škole, kde mě bavila a fascinovala matematika, jsem se nečekaně přesunula na Střední školu – obor sociálně správní, kde jsem odmaturovala (ne z matematiky – tu už jsem díky osobnosti učitele matematiky nenáviděla). O tři roky později jsem dokončila Vyšší odbornou školu – obor sociálně právní. Jsem v podstatě diplomovaný sociální pracovník. A nakonec jsem ještě distančním způsobem při už zaměstnání dokončila Univerzitu Jana Evangelisty Purkyně – fakultu sociálně ekonomickou, obor Sociální práce a sociální politika, titul bakalářský.  Kurzů mám několik – přínosné jsou pro mě kurzy z právní oblasti a pak kurz Koučování v poradenské praxi. Nepovažuji za důležité jaké školy a kurzy mám , ale jak dokáži využít své celkové znalosti a dovednosti, jak si poradím v dnešním světě a s překážkami, které se mi v cestě objeví. Možná právě díky těm překážkám jsem se naučila v životě nejvíc. 🙂

Profesní zkušenosti

Velmi brzy v patnácti letech jsem začínala s brigádami při studiu – od balení zboží přes opravy hardwaru PC až po telemarketing. Po skončení školy jsem pracovala v personální agentuře, poté na Úřadu práce jako poradce pro volbu a změnu povolání, speciální poradce. Poslední zaměstnání před nástupem do DF bylo ve střední škole, kde jsem byla personalistkou, sekretářkou, studijní referentkou. 

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Příroda, zahrada, bylinky, kváskové pečení, tvoření – rukodělné, jóga, výlety s rodinou.

Proč projekt Donum Felix

Pro mě je Donum Felix místem, kde mohu být svobodná, sama sebou. Mohu uplatnit své dovednosti a znalosti, kde je bezpečné prostředí se otevřít, tvořit, učit se, přijímat plně odpovědnost za svá rozhodnutí, vyjádřit svá přání i obavy, sdílet radost i smutek. To vše je tu pro nás všechny, děti i dospělé.  Jsem vděčná, že mohu svým know how přispět k fungování místa jako je Donum Felix.

veronika.holotova@donumfelix.cz