Šárka Fruncová

Co ve škole dělám?

Ve škole se snažím doplňovat šíři nabídek ostatních členů týmu a podporovat vzájemnost v komunitě. Ve škole se věnuji přírodním vědám (chemii, přírodovědným oborům, lidskému tělu a občas zabrouzdám i do fyziky). Obrátit se na mne můžete i s něčím co vás zajímá, zkonzultujeme jak vám mohu pomoci. Zajímá mne člověk jako celistvá bytost, jeho psychické, fyzické zdraví i společné souznění lidských bytostí mezi sebou ve vzájemných vztazích. Dávám důležitost na lidskou intuici a vybízím děti k její rozvíjení. Mám ráda praktické ukázky. Co zprostředkovávám, to jednoduše představuji, kreslím, společně si ukazujeme nebo si na to zahrajeme. Předávám přírodní způsoby práce se surovinami v domácnosti, principy udržitelnosti a znalosti pro přežití v rámci jednotlivých témat.

Vzdělání a studia

Vystudovala jsem Gymnázium Jana Keplera v Praze se zaměřením na obor technická chemie. Zajímalo mne zdraví v holistickém východním pojetí a příroda. Vystudovala jsem jadernou chemii na FJFI ČVUT v Praze, poté i první stupeň MBA na studia na Sheffield Hallam ve spolupráci s Masarykovým ústavem vyšších studií ČVUT v Praze. Absolvovala jsem kurzy Kranisoakrální osteopatie, kraniosakrální biodynamiky, kurz regenerační masáže v Praze a dále se rozvíjím holistickým způsobem vidění práci člověka se sebou samým a ve vztazích s jinými lidmi.

Profesní zkušenosti

Pracovala jsem v technickém i ve finančním segmentu podnikatelské sféry, ve státní správě na projektech a v oblasti rozvoje školství na místní úrovni, ale poté se opět dostala pevně opět k člověku a jeho fyzickému i psychickému zdraví.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

V čase, který trávím mimo Donum Felix, pracuji jako kraniosakrální terapeutka, masérka, rozvíjím vlastní řemeslnou tvořivost šitím jedoduchých dobových a recyklovaných oděvů a kožených potřeb a doplňků. Baví mne navazovat na dobu do 10. století na území Evropy a život a práce s respektem k přírodě.

Proč projekt Donum Felix

Projekt Donum Felix mi přišel do mé nové životní cesty, na kterou jsem se vydala, jako dar. Opustila jsem kancelář. Chtěla jsem vytvářet něco skutečného a doprovázet děti. Donum Felix je prostorem, kde si děti utvářejí děti svou vlastní cestu za svobodných podmínek ve vzájemném respektujícím vztahu dětí i dospělých. Je radostí být součástí komunity Donum Felix.

sarka.fruncova@donumfelix.cz