Jiří Bartoš

Co ve škole dělám

Ferda mravenec, práce všeho druhu. Od řešení nefunkčních pisoárů, přes sekání trávy až po učení matematiky. Jsem ale především specialista na styk s orgány a na autogramy. Jinde na škole se tomu říká ředitel.

Vzdělání a studia

Ze základní školy a Střední školy sdělovací techniky si už nic nepamatuji. Ale byla to zkušenost jak přežít nesvobodu. S přívalem svobody jsem vystudoval Pedagogickou fakultu UK, obor matematika a výchova k občanství u prof. Hejného a prof. Piťhy. Během učitelování pak ještě škoní management, waldorfské semináře pro MŠ a ZŠ, kurz protidrogového koordinátora a kurz Respektovat a být respektován.

Profesní zkušenosti

Kolportér tisku, uklízeč vlaků, vedoucí pokladny a inspicient Divadla Archa, učitel na druhém stupni na několika školách, zástupce ředitele ZŠ, starosta obce Koněprusy, koordinátor projektu integrace žáků s poruchou autistického spektra

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Cestování, hudba, divadlo, výtvarné umění, ruční práce, veřejné dění a život vůbec

Proč projekt Donum Felix

A proč ne? Dlouhodobě hloubám nad svobodou, hranicemi, zodpovědností, motivací, spravedlností, pestrostí, sám sebou, společenstvím, životem. Donum Felix je škola. Škola komunikace, škola bytí ve společenství, škola života. Prostě „Jsme a rosteme spolu“.

jiri.bartos@donumfelix.cz