Vlastimil Jura

Co ve škole dělám

Na Donum Felix jsem jako externista pro pedagogiku a didaktiku. Díky svému širokému záběru a mnohé pestré praxi mohu nabídnout svou otevřenou mysl pro přípravu a řešení různých projektů a akcí.

Vzdělání a studia

Jsem absolvent elektrotechnického oboru na SŠ v Praze, kde jsem se naučil technickému myšlení a i mnohým praktickým věcem a práce rukami mě stále baví. Nicméně aby nezahálela ani hlava a protože jsem vždy miloval pohyb a sport, vystudoval jsem na Palestře v Praze i bakaláře tělesné výchovy a sportu. Dále jsem pak pokračoval v Českých Budějovicích, kde jsem vystudoval na Teologické fakultě pedagogiku volného času. Zde jsem se naučil více pokory a velmi mě zde bavila i státnicová etika a sociologie. A aby toho nebylo málo, tak jsem se dal ještě na doktorské studium na UK v Praze v oboru vzdělávání v biologii, kde se věnuji využití zvířat při vzdělávání.

Vzdělávání je pro mě nikdy nekončící proces, a tak se během života neustále učím a rozvíjím se i různými specializacemi na zážitkovou pedagogiku, kurzy na neformální formy vzdělávání, osobnostně sociální výchovu a komunikaci.

Profesní zkušenosti

Po střední škole jsem byl ještě na základní vojenské službě. Od té doby jsem jednou nohou zůstal armádě věrný, a působím tak v AZ u průzkumu v Prostějově. Od střední školy jsem vystřídal několik různých profesí. Vedle studentských brigád jsem dále dělal produkčního, řidiče kamionu po Evropě, bodyguarda, tělocvikáře, lektora OSV, komunikace a první pomoci, bezpečnostního a facility manažera v hotelu až po garanta a nynějšího manažera vzdělávání v České radě dětí a mládeže. Prakticky celý život působím jako dobrovolník v neziskovém sektoru, kde jsem se od dětství naučil mnoho věcí a dnes tuto dobrovolnickou organizaci vedu.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Cestování, příroda a outdoor, hokejbal, kultura, chov zvířat a koček zvláště

Proč projekt Donum Felix

Vždy jsem byl v něčem nekonvenční a vadilo mi, že lidé o věcech a o tom, co dělají, tolik nepřemýšlí. Nerad stojím na místě, a tak věci posouvám dál, zlepšuji a propojuji s dalšími obory a možnostmi. Už proto že věci nejsou jen černé a bílé. Věřím, že člověk si má užívat dne, dokud může, ale také spravedlivě sklízet, co sám zasel. Snažím se lidem ukazovat a otevírat dveře k novým možnostem, protože nikdo nevíme, kde nakonec skončíme. Rozhodnutí a zodpovědnost je koneckonců v rukou každého z nás 😉

vlastimil.jura@donumfelix.cz