Markéta Niklová

Co ve škole dělám

Ve škole Donum Felix pracuji jako učitelka 1. stupně. Ráda děti pozoruji a objevuji v nich jejich vnitřní krásu. Snažím se v dětech rozvíjet jejich sebedůvěru, inspirovat je a podporovat je v tom, co je baví. Mým cílem je, aby se děti měly rády a zároveň se naučily respektovat a přijímat osobnost každého člověka.

Vzdělání a studia
Na Univerzitě Palackého v Olomouci jsem vystudovala obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a speciální pedagogika a obor Učitelství pro MŠ. Během studia jsem dvakrát využila programu Erasmus a studovala tak v Rakousku a Slovinsku. V obou těchto zemích jsem mohla nahlédnout do tamějších vzdělávacích systémů a v mnohém se jimi inspirovat. Ve své pedagogické praxi také čerpám z poznatků, které jsem získala na kurzech Montessori pedagogiky.
Profesní zkušenosti
Řadu zkušeností v oblasti vzdělávání jsem načerpala v ZŠ Montessori, kde jsem pracovala v 1. trojročí jako asistentka pedagoga. V této škole jsem mohla uplatňovat individuální přístup ke každému dítěti a také se přizpůsobovat tempu každého dítěte.
Proč Donum Felix
Protože je to místo, kde mohu objevovat a rozvíjet svoje schopnosti a předávat radost z konání také dětem. Protože nemusím děti nutit učit se to, co mně samotné nedává smysl. Protože díky otevřené a respektující komunikaci, jak vůči dětem, tak mezi dospělými, je Donum Felix bezpečné a svobodné místo.

marketa.niklova@donumfelix.cz