Lucie Marková

 Co ve škole dělám

Nalaďuji se na chod školy a hledám své přirozené místo v ní. Stejně jako většina týmu sedím hned na několika židlích. S mladšími dětmi si užívám hlavně pohybové aktivity – plavání a fly jogu. Spolu se staršími dětmi zkoumám umění točení keramiky na hrnčířském kruhu. Pro nejstarší děti jsem tu jako třídní učitel a průvodce do základů filosofie. Dále jsem se v DF také stala učněm kouzelnice Veroniky, která mě zasvěcuje do byrokratické magie.

Vzdělání a studia

Jako malá jsem milovala jazyky. Po dvou letech strávených na klasické základce jsem třetí třídu zahájila v jazykové škole. Tam jsem zůstala pouze do konce prvního stupně. Byla jsem totiž také závodní plavkyní, a tak jsem zbytek školní docházky strávila na sportovním gymnáziu, kde jsem i odmaturovala. Jako navazující studium jsem si vybrala VOŠ hotelnictví a turismu. Byla jsem přijata. Zároveň jsem ale také byla školou obecně dost znechucená. Nedokázala jsem si představit další roky „v ústavu“, a tak jsem namísto studia začala pracovat. Deset dalších let pak trvalo, než jsem se odhodlala a zkusila ještě jednou vstoupit do vzdělávacího systému. Objevila jsem FHS UK, kde v současné době studuji základy humanitních věd.

Profesní zkušenosti

Od etiketování a balení zboží, recepční v hotelu, servírky, barmanky, administrativní pracovnice ve školní jídelně, asistentky při plaveckém výcviku až do DF

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

V první řadě jsem máma puberťáka 😀 Ve zbývajícím čase jsem pak multinadšenec. Střídám období různých druhů rukodělných prací – z látky, bavlnek, hlíny, kartonu, dřeva i těsta. Ráda trávím čas v přírodě, na horolezecké stěně či fly jogou.

Proč projekt Donum Felix?

Pro přesvědčení, že vzdělání v sobě obsahuje víc dovedností než jen katalogizované znalosti. Protože účastnit se projektu, který ukazuje přirozenější cestu ve vzdělávání, mi dává smysl. Pro osobní zkušenost s vyhořením v klasickém systému.

lucie.markova@donumfelix.cz