Jana Šerá

Co ve škole dělám

V Donum Felix nabízím výuku biologie a chemie a odpovídám na otázky z přírodních věd všem, kdo se ptají, a co mi mé znalosti stačí.

Vzdělání a studia

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu Karlovy Univerzity v Praze, studijní obor „učitelství biologie-chemie“ (2000), zde jsem obhájila a získala titul RNDr. (2002).

Profesní zkušenosti

Od roku 2000 se věnuji učení biologie a chemie. Začínala jsem na taneční konzervatoři, současně jsem pak učila na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT a, s nástupem mého syna do školy, nakonec i na základní škole, kde učím ještě hudební výchovu.

Osobní zájmy, zaměření, další projekty

Má rodina. Ráda se také procházím přírodou, nebo jen tak koukám do nebe a poslouchám její zvuky, poslouchám hudbu, hraji na kytaru a zpívám. Zajímá mě přírodní a historické stavitelství i moderní architektura, zdravější životní prostor a svoboda.

Proč projekt Donum Felix

Cesta učitele a rodiče mě vedla přes lovce sběrače, respektující a „Nevýchovné“ způsoby komunikace a výchovy, kolem unschoolingu a Svobody učení, při snění o Summerhillu až do dveří školy Donum Felix. Ve škole se cítím já i mé děti v bezpečí a máme prostor se učit vlastním tempem a objevovat svět.

jana.sera@donumfelix.cz