Jana Karlovská

Co ve škole dělám

Pracuji jako manažerka.  Starám se o to, aby škola byla zabezpečena po stránce ekonomické, administrativní a aby vše klapalo. Připravuji různé dokumenty  a smlouvy, vyplňuji a odesílám výkazy. Kromě toho se snažím občas zavítat mezi děti a pozorovat je.

Vzdělání

Vystudovala jsem Vysokou ekonomickou školu v Praze, obor vnitřní obchod na obchodní fakultě. Promovala jsem v roce 1984. Lektoruji cvičení se zdravotním zaměřením od mladých až po seniory.

Profesní zkušenosti

V roce 2001 jsem se stala spoluzakladatelkou neziskové organizace Radost o.p.s., jejímž cílem bylo vybudování rodinného dětského domova pro 16 dětí v Praze. Provoz byl zahájen v listopadu 2006 (www.radost-ops.cz).

Osobní zájmy, zaměření, další projekty 

Pořád je co dělat a pořád je co se učit. S přítelem se poslední roky učíme rekonstruovat chalupu a stále nás to baví. Kosíme kosou, pozorujeme přírodu, jak si ví se vším rady a s klidem vše zvládá. Kromě toho ráda lyžuji, hraju beach, čtu, někdy lenoším a mazlím se s našimi třemi kočičkami. Mojí slabostí je kávička s kouskem něčeho dobrého sladkého ☺.

Proč projekt Donum Felix

Asi proto, že ve škole trávíme všichni poměrně důležitou část svých životů, spoustu času, spoustu let. A mně by se moc líbilo, aby školy voněly víc a víc pohodou, spoluprací, inspirací, sounáležitostí, láskou a radostí z dobře prožitých okamžiků. Přála bych dětem, aby v nich školy probouzely jejich talenty a další důležité postoje, které v budoucím životě uplatní.